F.A.Q.


P: Czym zajmujesz się na co dzień?
O: Na co dzień pracuję w instytucji państwowej i jestem związana z informatyką.

P: Jak uczyłaś się szyć?
O: Szyć uczyłam się z opisów i pomocy publikowanych w Burdzie, z opisów innych blogerek. Dużą pomocą była dla mnie moja ciocia, która jest samoukiem ale ma lata praktyki na swoim koncie. W zrozumieniu podstaw konstrukcji pomógł mi kurs konstrukcji zorganizowany przez Papavero.

P: Czy mogłabyś coś dla mnie uszyć?
O: Nie jestem jeszcze tak odważna, żeby szyć dla innych. Na razie założenie jest takie, że będę psuć swoje materiały :). Być może zdecyduję się uszyć coś dla swoich przyjaciółek.

P: Jaką maszynę mogłabyś mi polecić?
O: Nie mam doświadczenia z różnymi modelami maszyn. Wielu internautów ceni sobie maszyny Elna, Janome, Singier. Ja natomiast zdecydowałam się na Brothera 2500 i jestem bardzo zadowolona z tego modelu. Konstrukcja jest bardzo lekka (zabieram ją czasami na wakacje ;)), ale maszyna nie zawiodła mnie ani razu przez 5 lat użytkowania.

F.A.Q.
Q: What do you do for living?
A: In the daytime I work for a state operated company and I work in IT.

Q: How did you learn sewing?
A: I have been learning from the instructions in Burda magazine, tutorials published by others. A great help was my aunt, who is a self-taught tailor and my cousin who is a qualified tailor. They have been practising for years. I've learned pattern making skills on a course organised by Papavero.

Q: Do you sew for others?
A: I am not courageous enough to do it. For the time being I decided I will spoil only my own pieces of fabric :). In time maybe I will decide to sew for my friends.

Q: What kind of sewing machine would you recommend?
A: I don't have much experience with different sewing machines. Lot of  people would recommend brands like Elna, Janome and Singer. I myself use Brother BC 25000 and I am happy about it. It has light but solid construction ( sometimes I take it for a holidays ;) It has never failed me and I have been using it for 5 years already.


You might also like: