12 kwietnia 2013

Dreams of Wales

Marzy mi się kolekcja wiosenna w stylu angielskim. To znaczy materiał w delikatną kratę. Powiedzmy Krata Księcia Walii, ale brązowa z delikatną nitką zieloną w połączeniu z jednokolorowym materiałem w kolorze zielonym (takim jak kolor mojego ulubionego golfu z Solara).

Źródło: http://www.fashionnow.pl/poradnik-fashion/108,3,1188,rozszyfruj-wzory.html

Na cała kolekcję potrzebowałbym około dziesięciu metrów tkaniny. Kolekcja wg moich wyobrażeń miałaby się składać z sukienki, żakietu, spódnicy i spodni i miałaby... Tak myślałam do momentu, gdy podzieliłam się swoimi planami z Kuzynką. Po czym ta wyperswadowała mi cały pomysł zręcznie zadanymi pytaniami. Ale marzenia o kratce zostały... Może nie na całą kolekcję, ale choćby na spódnicę... Przy okazji wizyt w sklepach z tkaninami zwracałam uwagę na różne kratki podobne do tej powyższej, ale moje poszukiwania były bezskuteczne. Zwykle coś mi nie pasowało we wzorze.

Po raz kolejny w życiu przekonałam się, że nie trzeba rezygnować, wystarczy być cierpliwym. 11 dnia kwietnia wdepnęłam do sklepu z materiałami na Madalińskiego - cenię ten sklep za bogactwo tkanin i fachowe doradztwo - znalazłam tam kratkę z moich marzeń.
Materiał wygląda tak (to zielone na górze to podszewka):

"Ucieleśnienie" moich marzeń o kracie

Nie jest to co prawda, bliźniacze odzwierciedlenie wzoru, jednak jest w tym materiale trochę delikatności wzoru z Kraty Księcia Walii.
Powstanie z niego taka spódnica:

Źródło: http://osinka.ru/


I będę ją nosić ze swoim golfem z Solara w ulubionym zielonym kolorze.  A jak się uprę bardziej to pobiegnę po kawałek materiału na żakiet albo na spodnie... :) Ale kolekcji już nie śmiem uszyć :)

For some time I have been dreaming of an English style collection for spring season. I mean my collection is supposed to be made of  a fabric with delicate check pattern, let's say the one called "Prince of Wales Check", but brown one with thin green thread. It would match my plain green polo-necked jumper (my favourite one from Solar shop).

Source: http://www.fashionnow.pl/poradnik-fashion/108,3,1188,rozszyfruj-wzory.html

For the whole collection I would need approximately 10 m (11 yards) of a fabric. My dream collection would contain a dress, a jacket, a skirt and trousers and it would... I thought that way until I shared it with my Cousin.  She persuaded the whole idea by asking some clever questions. But the yearning for such checked fabric survived in my head. "I would sew a skirt only" - I decided. As I was visiting fabric shops I was looking for "the ideal checked fabric" which would seem like above one. Without success... Usually there was something I didn't like in the pattern.

Once more time in my life I found out that patience and waiting pays off. On the day April the eleventh I poped in to he fabric shop on Madalinskiego street (Warsaw, Poland) - I like this shop for wide choice and helpful staff - eventually I found pattern that I liked. It is presented on the picture below:I am going to apply the pattern below:

Source: http://osinka.ru/


I certainly will wear it with my favourite green polo-necked jumper form Solar. If I insist on buying the fabric, I will rush to the shop and buy some more for a jacket or trousers. The collection?... Not this time! :)

6 komentarzy:

 1. Mam ten fason spódnicy w swojej szafie, już chyba trzy lata, nosi się super, proponuje długość nad kolana bo jest zwężana do dołu i lepiej się nosi krótszą. Ja też wyleczyłam się z garsonek w jednym kolorze, mówiono mi że to bardzo postarza, więc teraz żakiet szyję w innym kolorze niż spódnica ale w nawiązaniu do kolorystyki dołu ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za sugestię. :) Przedłużyłam formę tak, żeby była w kolano i prawdopodobnie się sprawdzi, jeśli wstawię z tyłu coś dla wygody chodzenia. Mam już podobny fason z Papavero i działa bez zarzutu.

   Usuń
 2. Kratki unikam jak ognia. Przeraża mnie to pasowanie (bynajmniej nie na rycerza ;) Już przy szyciu pepitki miałam stres ;)
  Zgadzam się, że z Afrah, że cała kratkowa kolekcja to chyba byłoby za dużo. Ale poszczególne elementy np. sukienka/spódnica + żakiet daje więcej możliwości późniejszego żonglowania ciuchami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! Myślałam, że to spódnica na jeden wieczór, ale się okazało, że dopasowanie kratki to główna zagwozdka :). Dodatkowo kratka "ucieka" przy brzegu więc pocę się jeszcze nad skrojeniem. Teraz zależy mi na tym, żeby chociaż dopasować kratkę na szwie tyłu :)

   Usuń
  2. Nie wiem jak wygląda tył, ale może da się wyciąć przód i tył i tylko dopasować boki? Zamek wtedy też na boku.

   Usuń
  3. O nie przyszło mi to w ogóle do głowy. Spróbuję Twojego pomysłu... zobaczę jak będzie.

   Usuń

Miły gościu! Bardzo dziękuję za Twój komentarz.
Dear Visitor! Thank you for your comment.

You might also like: