16 maja 2013

Uniform For Special Tasks

Postanowiłam, że to będzie post w stylu: mało treści więcej zdjęć. Moja kuchnia nie posiadała fartucha, dlatego powstał mój pierwszy, nowy fartuch. Czarno-biały, a jednak radosny, kiedy się na niego patrzy... 
Wykrój i instrukcje znalazłam na tej stronie za najprawdziwsze darmo :).
Materiał z Ikei sztywny dość, dlatego marszczenia tak śmiesznie odstają. Szyło się go łatwo, projekt na jedno popołudnie, dlatego go lubię. Zostało materiału na rękawicę. Niewykluczone, że niedługo opiszę w krokach swoje zmagania z rękawicą.
Przód

Tył w całości.


Tył, zbliżenie na kokardę.


Wykończenie.... eee no właśnie czego?


Zbliżenie na kieszeń.

P.S. Lubię projekty na jedno popołudnie, bo nie ma czasu, żeby się do nich zniechęcić.
P.P.S.  Chyba muszę się przyłączyć do programu UFO, bo lista rzeczy do zrobienia rośnie. Ręce nie nadążają za głową pełną pomysłów. :)
P.P.P.S. Uwolniłam tkaninę z Ikei, ostatnie 1,35 m z belki :)
P.P.P.P.S. Follow my blog with Bloglovin

I've decided that it will be a very brief note, minimum words and more pictures. My kitchen didn't have an apron so I resolved to make one. Black and white but so cheerful when you look at it...  Don't you think?
I found the pattern and instructions on this website where I paid nothing. The fabric comes from Ikea, it is a little stiff, so it sticks out in a funny way. The apron is easy to sew, it is a project for one afternoon, that's why I like it. I plan to make a kitchen glove out of the fabric left overs. Possibly I will describe making it step-by-step.
Whole front.

Whole back.


Bow on the back.


Finishing of the bib.


A close-up of the pocket.

P.S. I like projects done in one afternoon. There is no time to get discouraged about the project.
P.P S. I guess I have to join UFO (unfinished objects) program, because the list of things to do is growing longer every week. My hands don't keep up with my head full of ideas. :)
P.P.P.S. I freed a piece of a fabric from Ikea - the last 1,35 m from the roll. :)
P.P.P.P.S Follow my blog with Bloglovin

16 komentarzy:

 1. Super! Ta tkanina z IKEI jest urocza! Nic tylko brać kolorowe farby i pisaki i kolorować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam taką samą myśl :)."Przyjdą do nas dzieci dam im pisaki i niech pokolorują..." :)

   Usuń
 2. Świetny! Na pewno podkradnę i się zainspiruję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! I polecam wykrój!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. :) Dziękuję! Miło mi niezmiernie :)

   Usuń
 4. Super! ciekawy wzorek i akcent kolorystyczny z kieszeniami:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaraz jak pocięłam materiał, zaczęłam szukać kolorowego elemenciku ... :)
  Dziękuję za miłe słowa!
  Panie Edholm i Ullenius, też byłyby wdzięczne za pochwałę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie wygląda! Zwłaszcza z tym materiałem. Piszesz, że "za sztywny" - wygląda super więc tylko pytanie czy taka "sztywność materiału" nie przeszkadza Ci w noszeniu? Z wykroju pewnie skorzystam, jak tylko uda mi się znaleźć fajny materiał - Twój piękny, ale obawiam się że w moim przypadku zaraz byłby ubrudzony jagodami, dżemem porzeczkowym itp itd. chyba poszukam czegoś ciemniejszego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W noszeniu sztywność zdecydowanie nie przeszkadza... Z perspektywy czasu stwierdzam, że to zaleta, bo nie przylega do sylwetki i bardziej chroni przed zabrudzeniami. Myślę, że na tym materiale ciekawa jagodowa plamka w odpowiednim miejscu by nie zaszkodziła :)

   Usuń
 7. Otrzymałaś ode mnie wyróżnienie liebster blog award. Twoim zadaniem jest nominować 11 blogów o niższej liczbie obserwujących i, wg. uznania, zadać im 11 pytań. Oczywiście, jeśli chcesz, jak nie, to nie musisz:) Ja pytania pominęłam. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MarioTamaro Bardzo dziękuję, za to wyróżnienie. Przyjmę je jeśli pozwolisz, honorowo i z największa przyjemnością. Jest jednak jeden zagwozdek... nie mogę wytypować blogów z mniejszą liczbą obserwatorów, bo wydaje się, że nie znajdę blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, niż mój :) W tym zakresie jestem przodownikiem hahaha. Chyba, że mogę wytypować blogi na podstawie obserwatorów z BlogLovin' to wtedy nie ma problemów :)

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) I od razu się przyznam, że podziwiałam Twoje prace.

   Usuń

Miły gościu! Bardzo dziękuję za Twój komentarz.
Dear Visitor! Thank you for your comment.

You might also like: